کد خبر:  11181 تاریخ انتشار: 19:30 - 1396/06/10 تعداد بازدید: 648

هفتمین نشست مدیران و چهارمین نشست کارشناسان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های منطقه 2 کشور با حضور مدیر کل محترم فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به میزبانی دانشگاه گیلان  برگزار گردید


هفتمین نشست مدیران و همچنین چهارمین نشست کارشناسان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های منطقه 2 کشور با حضور مدیر کل محترم فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، هشتم لغایت نهم شهریور ماه 96 به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار گردید. 

در افتتاحیه این نشست ابتدا دکتر رضی، رئیس محترم دانشگاه گیلان، با گرامی داشت ایام ذی الحجه و تبریک اعیاد قربان و غدیر، ضمن خوش آمدگویی به میهمانان با برشمردن فعالیت های فرهنگی در جامعه، اهمیت انجام آنها در دانشگاه را مضاعف شمرد و اظهار داشت: دانشگاه گروه مرجع جامعه در مسائل فرهنگی می‌باشد که با فعالیت تشکل‌های دانشجویی به منصه ظهور می‌رسد. وی با تأکید بر اصل اثرگذاری پیام در مخاطب، به در نظر گرفتن شرایط جهت انتقال پیام و تأثیرگذاری آن به مخاطب امری ضروری دانست.

همچنین در ادامه، نشست تخصصی نقد جشنواره ها با تأکید بر جشنواره رویش با حضور دکتر ایرجی کجوری مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار گردید. 

در این نشست همچنین دکتر رحیم زاده، مشاور معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، با برشمردن این نشست به عنوان یکی از مهمترین نشست ها به رغم تنگناهای موجود، تحلیل و شناخت درست از حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه را لازمه ورود به این حوزه دانست و افزود: ما امروزه نیازمند بازبینی، باز اندیشی و مواجهه نقادانه با آنچه کرده ایم، هستیم. رحیم زاده در ادامه گفت: اگر از معبر نقد، کرده ها و کاشته های خود را مورد دقت و بازبینی و تبیین قرار ندهیم، نمی توانیم امیدوار باشیم که به اهدافمان برسیم. مشاور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه نقد نیاز به شجاعت دارد، اظهارکرد: آنچه امروز نقد می کنیم محصول کارهای دیروز است.


همچنین قابل ذکر است برگزاری کارگاه آموزشی "مهارت های ارتباطی اثر بخش"با تدریس دکتر کافی، کارگاه آموزشی با موضوع  "مدیریت مشارکت جو در فعالیت های فرهنگی دانشگاه - نگاهی به تجارب جهانی" با تدریس دکتر منصوری و دکتر یزدان پور، سخنرانی جناب آقای دکتر عباس کاظمی (پیرامون وضعیت فرهنگی و اجتماعی دانشگاهها در دهه نود و آینده پیشرو)، ارائه گزارش چند طرح پژوهشی ملی در حوزه فرهنگی - اجتماعی (اداره کل سیاست گذاری و برنامه ریزی فرهنگی)، سخنرانی دکتر جانعلی زاده با موضوع " مدیریت جهادی با تاکید بر فعالیت های فرهنگی" از دیگر برنامه های نشست فوق الذکر بود. 


 
 


be9e617f-5ca8-4.jpg 9f460adb-4eba-4.jpg 4fbb0385-1f01-4.jpg 994ce372-7b69-4.jpg bf250170-a8b5-4.jpg eda463b5-2cf7-4.jpg

فرم دریافت نظرات شما
نام شما: نشانی پست الکترونیک شما:
نظر شما:*
سوال:* 9 + 7 =