دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل
سامانه‌ها و وب‌سایت‌های دانشگاه

محمدعلی حسین زاده

DariaTech
محمدعلی حسین زاده

بیوگرافی :

دکتر محمدعلی حسین ‌زاده، دانش‌آموخته دکتری ریاضی از دانشگاه تربیت مدرس است. او دوره پسادکتری خود را با عنوان «ارتباطات در گراف‌ها و مباحث مرتبط با آن» به‌صورت مشترک میان بنیاد ملی نخبگان و دانشگاه تربیت مدرس گذرانده و در حوزه‌های ترکیبیات، نظریه گراف، نظریه جبری گراف ‌ها و جبر خطی تخصص دارد. وی تاکنون در حوزه‌های ترکیبیات جبری، نظریه گروه ‌های متناهی و معادلات دیفرانسیل نیز فعالیت‌های تحقیقاتی داشته است. او مقالات علمی متعددی در مجلات و کنفرانس‌های بین‌المللی منتشر کرده و طرح‌های پژوهشی متعددی را نیز به پایان رسانده است که یکی از آن‌ها بصورت بین‌المللی بوده است. در حال حاضر، ایشان دانشیار ریاضی در دانشگاه تخصصی فناوری‌های نوین آمل است و به تدریس و پژوهش اشتغال دارد.

 

شروع فعالیت : 

 1399 تا کنون

مدارک علمی :

  • دکتری: 1395 - 1390
ریاضی محض - دانشگاه تربیت مدرس
عنوان رساله دوره دکتری: عامل ها در گراف ها و مباحث مرتبط با آن
 
  • کارشناسی ارشد: 1389 - 1387
ریاضی - گرایش کاربردی - دانشگاه صنعتی شریف
عنوان رساله دوره کارشناسی ارشد: بررسی برخی از پارامترهای گرافی مربوط به فولرین ها
 
  • کارشناسی: 1387 – 1383
ریاضی – گرایش کاربردی – دانشگاه کاشان

افتخارات و دستاوردها :

1- کسب رتبه اول علمی دوره کارشناسی، در سال 1387
2- برگزیده دستیار آموزشی در بنیاد ملی نخبگان در سال تحصیلی 94-93
3- برگزیده جایزه شهید چمران از بنیاد ملی نخبگان در سال 1396
4- برگزیده رساله برتر دوره دکتری در دانشگاه تربیت مدرس در سال 1396

زمینه‌های تدریس :

  • نظریه گراف پیشرفته
  • نظریه پیشرفته طیفی گراف‌ها
  • مدل های گرافی احتمالاتی
  • جبر خطی و کاربردها
  • نظریه گراف
  • ریاضیات گسسته
  • ساختمان داده ها و الگوریتم‌ها
  • مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی

Journal Papers:

مقالات انگلیسی:

  1. M.A. Hosseinzadeh, M. Ghorbani, GA index of nanostar dendrimers, Optoelectronics and Advanced Materials, 11(11) (2009) 1671 - 1674.
  2. M.A. Hosseinzadeh, M. Ghorbani, On the Zagreb indices of nanostar dendrimers, Optoelectronics and Advanced Materials - Rapid Communications, 4(3) (2010) 378 - 380.
  3. M. Ghorbani, M.A. Hosseinzadeh, On Wiener index of special case of link of fullerenes, Optoelectronics and Advanced Materials - Rapid Communications, 4(4) (2010) 538 - 539.
  4. Modjtaba Ghorbani, Mohammad Ali Hosseinzadeh, Ivan Gutman, The Truncated Randić-Type Indices, Kragujevac Journal of Science, 32 (2010) 47 - 56.
  5. Modjtaba Ghorbani, Mohammad Ali Hosseinzadeh, Computing ABC4 index of nanostar dendrimers, Optoelectronics and Advanced Materials - Rapid Communications, 4(9) (2010) 1419 - 1422.
  6. M. Ghorbani, M.A. Hosseinzadeh, A note of Zagreb indices of nanostar dendrimers, Optoelectronics And Advanced Materials - Rapid Communications, 4(11) (2010) 1877 - 1880.
  7. M. Ghorbani, M.A. Hosseinzadeh, M.V. Diudea, Omega Polynomial In Titanium Oxide Nanotubes, Studia Univ. Babes-Bolyai Chemia, 55(4) (2010) 201 - 210.
  8. M.V. Diudea, M. Ghorbani, M.A. Hosseinzadeh, On Omega Polynomial of Cartesian Products, Utilitas Mathematica, 84 (2011) 165 - 172.
  9. T. Došlić, M. Ghorbani, M.A. Hosseinzadeh, Eccentric connectivity polynomial of some graph operations, Utilitas Mathematica, 84 (2011) 297 - 309.
  10. A.R. Ashrafi, M. Ghorbani, M.A. Hosseinzadeh, The Eccentric connectivity polynomial of some graph operations, Serdica J. Computing, 2 (2011) 101 - 116.
  11. A. Graovac, M. Ghorbani, M.A. Hosseinzadeh, Computing Fifth Geometric-Arithmetic Index for Nanostar Dendrimers, Journal of Mathematical Nanoscience, 1(1) (2011) 32 - 42.
  12. M. Ghorbani, M.A. Hosseinzadeh, A New Version of Zagreb Indices, Filomat, 26(1) (2012) 93 - 100.
  13. M. Ghorbani, M.A. Hosseinzadeh, M.V. Diudea, A.R. Ashrafi, Modified eccentric connectivity polynomial of some graph operations, Carpathian J. Math., 28(2) (2012) 247 - 256.
  14. A. Iranmanesh, M.A. Hosseinzadeh, I. Gutman, On multiplicative Zagreb indices of graphs, Iranian J. Math. Chem., 3(2) (2012) 145 - 154.
  15. A. Hamzeh, A. Iranmanesh, S. Hossein-Zadeh, M.A. Hosseinzadeh, The Hosoya index and the Merrifield-Simmons index of some graphs, Transactions on Combinatorics, 1(4) (2012) 51 - 60.
  16. M. Ghorbani, M.A. Hosseinzadeh, M.V. Diudea, On Topological Polynomials of Weighted Graphs, Studia Univ. Babes-Bolyai Chemia, 57(4) (2012) 65 - 71.
  17. T. Došlić, M. Ghorbani, M.A. Hosseinzadeh, The relationships between Wiener index, stability number and clique number of composite graphs, Bull. Malays. Math. Sci. Soc. (2), 36(1) (2013) 165 - 172.
  18. M. Ghorbani, M.A. Hosseinzadeh, On Omega and Related Polynomials of Dendrimers, Studia Univ. Babes-Bolyai Chemia, 58(1) (2013) 63 - 70.
  19. M. Ghorbani, M.A. Hosseinzadeh, The Third Version of Zagreb Index, Discrete Math. Algorithm. Appl., 5(4) (2013) 1350039 (12 pages).
  20. M.A. Hosseinzadeh, A. Iranmanesh, T. Došlić, On the Narumi-Katayama index of composite graphs, Croat. Chem. Acta, 86(4) (2013) 503 - 508.
  21. M.A. Hosseinzadeh, A new method for computing ABC index of nanostar dendrimers, Journal of Mathematical Nanoscience, 3(1) (2013) 23 - 31.
  22. S. Hossein-Zadeh, A. Iranmanesh, A. Hamzeh, M.A. Hosseinzadeh, On the common neighborhood graphs, Electronic Notes in Discrete Mathematics, 45 (2014) 51 - 56.
  23. M.A. Hosseinzadeh, A. Iranmanesh, T. Došlić, On The Narumi-Katayama Index of Splice and Link of graphs, Electronic Notes in Discrete Mathematics, 45 (2014) 141 - 146.
  24. S. Hossein-Zadeh, A. Iranmanesh, M.A. Hosseinzadeh, M.L. Lewis, On graphs associated with character degrees and conjugacy class sizes of direct product of finite groups, Canad. Math. Bull., 58 (2015) 105-109.
  25. Mahdi Ebrahimi, Ali Iranmanesh, Mohammad Ali Hosseinzadeh, Hamiltonian Character Graphs, Journal of Algebra, 428 (2015) 54 - 66.
  26. S. Akbari, A.H. Ghodrati, M.A. Hosseinzadeh, Imprimitivity index of the adjacency matrix of digraphs, Linear Algebra and its Applications, 517 (2017) 1 - 10.
  27. S. Hossein-Zadeh, A. Iranmanesh, M.A. Hosseinzadeh, A. Hamzeh, M. Tavakoli, A.R. Ashrafi, Topological efficiency under graph operations, Journal of Applied Mathematics and Computing, 54(1) (2017) 69 - 80.
  28. S. Akbari, A.H. Ghodrati, M.A. Hosseinzadeh, On the structure of graphs having a unique k-factor, Australasian Journal of Combinatorics, 69(1) (2017) 63-73.
  29. S. Akbari, A.H. Ghodrati, M.A. Hosseinzadeh, A. Iranmanesh, Equimatchable regular graphs, Journal of Graph Theory, 87 (2018) 35-45.
  30. A. Hamzeh, A. Iranmanesh, S. Hossein-Zadeh, M.A. Hosseinzadeh, I. Gutman, On the common neighborhood graphs II, Iranian J. Math. Chem., 9(1) (2018) 37 - 46.
  31. S. Akbari, A.H. Ghodrati, I. Gutman, M.A. Hosseinzadeh, E. V. Konstantinova, On path energy of graphs, MATCH Commun. Math. Comput. Chem., 81(2) (2019) 465-470.
  32. S. Akbari, A.H. Ghodrati, M.A. Hosseinzadeh, S.S. Akhtar, On the path energy of bicyclic graphs, MATCH Commun. Math. Comput. Chem., 81(2) (2019) 471-484.
  33. K.Ch. Das, M.A. Hosseinzadeh, S. Hossein-Zadeh, A. Iranmanesh, Some Bounds for Total Communicability of Graphs, Linear Algebra and its Applications, 569 (2019) 266-284.
  34. A. Aashtab, S. Akbari, E. Ghasemian, A.H. Ghodrati, M.A. Hosseinzadeh, F. Koorepazan-Moftakhar, On the minimum energy of regular graphs, Linear Algebra and its Applications, 581 (2019) 51-71.
  35. S. Hossein-Zadeh, A. Iranmanesh, M.A. Hosseinzadeh, Some bounds for topological efficiency of graphs, Utilitas Mathematica, 110 (2019) 327-341.
  36. S. Akbari, M.A. Hosseinzadeh, A Short Proof for Graph Energy is at Least Twice of Minimum Degree, MATCH Commun. Math. Comput. Chem., 83(3) (2020) 631-633.
  37. S. Akbari, A.H. Ghodrati, M.A. Hosseinzadeh, Some lower bounds for the energy of graphs, Linear Algebra and its Applications, 591 (2020) 205-214.
  38. S. Akbari, A.H. Ghodrati, M.A. Hosseinzadeh, V.V. Kabanov, E.V. Konstantinova, L.V. Shalaginov, Spectra of Deza graphs, Linear and Multilinear Algebra, (2020), DOI: 10.1080/03081087.2020.1723472.
  39. T. Došlić, M.A. Hosseinzadeh, S. Hossein-Zadeh, A. Iranmanesh, F. Rezakhanlou, On generalized Zagreb indices of random graphs, MATCH Commun. Math. Comput. Chem., 84 (2020) 499-511.
  40. S. Akbari, M. Ghahremani, M.A. Hosseinzadeh, S. Khalashi Ghezelahmad, H. Rasouli, A. Tehranian, A lower bound for graph energy in terms of minimum and maximum degrees, MATCH Commun. Math. Comput. Chem., 86 (2021) 549-558.
  41. R. Hafezieh, M.A. Hosseinzadeh, S. Hossein-Zadeh, A. Iranmanesh, On cut vertices and eigenvalues of character graphs of solvable groups, Discrete Applied Mathematics, 303 (2021) 86-93.
  42. S. Akbari, W.H. Haemers, M.A. Hosseinzadeh, V.V. Kabanov, E.V. Konstantinova, L. Shalaginov, Spectra of strongly Deza graphs, Discrete Mathematics, 344 (2021) 112622.
  43. S. Akbari, A. Alazemi, M. Andelic, M.A. Hosseinzadeh, On the energy of line graphs, Linear Algebra and its Applications, 636 (2022) 143-153.
  44. M. Ghahremani, A. Tehranian, H. Rasouli, M.A. Hosseinzadeh, Energy of strong reciprocal graphs, Transactions on Combinatorics, 12(3) (2023) 165-171.
  45. N. Nasreen, U. Younas, D. Lu, Z. Zhang, H. Rezazadeh, M.A. Hosseinzadeh, Propagation of solitary and periodic waves to conformable ion sound and Langmuir waves dynamical system, Optical and Quantum Electronics, 55 (2023) 868.
  46. A.H. Ghodrati, M.A. Hosseinzadeh, Signless Laplacian spectrum of a graph, Linear Algebra and its Applications, 682 (2024) 257-267.
  47. M. Li, J. Muhammad, U. Younas, H. Rezazadeh, M.A. Hosseinzadeh, S. Salahshour, On the optical wave structures to the fractional nonlinear integrable coupled Kuralay equation, Modern Physics Letters B, (2024) 2450354.
  48. S. Samaie, A. Iranmanesh, A. Tehranian, M.A. Hosseinzadeh, Expected value of Zagreb indices of random bipartite graphs, Iranian Journal of Mathematical Chemistry, 15(1) (2024) 27-37.
  49. M. Sadaf, S. Arshed, G. Akram, M.Z. Raza, H. Rezazadeh, M.A. Hosseinzadeh, Solitary wave dynamics of the extended (2+1)-dimensional Calogero–Bogoyavlenskii–Schiff equation, Optical and Quantum Electronics, 56(5) (2024) 1-18.
  50. Z.M. Baber, S. Malik, M.W. Yasin, N. Ahmed, H. Rezazadeh, S.M. Ali, M. Ali, M.A. Hosseinzadeh, Breathers, lump, M-shapes and other optical soliton interactions for the GRIN multimode optical fiber, International Journal of Theoretical Physics, 63(10) (2024) 245.
  51. U. Younas, J. Muhammad, H. Rezazadeh, M.A. Hosseinzadeh, S. Salahshour, Dynamics of novel soliton and periodic solutions to the coupled fractional nonlinear model, Partial Differential Equations in Applied Mathematics, 11 (2024) 100804.
  52. A. Mahmood, H.U. Rehman, S. Razzaq, J. Rashid, H. Rezazadeh, Y. Karaca, M.A. Hosseinzadeh, Exact solutions of cubic-quintic-septimal nonlinear Schrödinger wave equation, Optical and Quantum Electronics, 56(7) (2024) 1096.
  53. M.S. Ghayad, H.M. Ahmed, N.M. Badra, H. Rezazadeh, M.A. Hosseinzadeh, W.B. Rabie, Extraction of new optical solitons of conformable time fractional generalized RKL equation via quadrupled power-law of self-phase modulation, Optical and Quantum Electronics, 56(8) (2024) 1304.
  54. H. Rezazadeh, M.A. Hosseinzadeh, L.I. Zaidan, F.S.D. Awad, F. Batool, S. Salahshour, Innovative approache for the nonlinear atangana conformable Klein-Gordon equation unveiling traveling wave patterns, Partial Differential Equations in Applied Mathematics, 12 (2024) 100935.
  55. M.S. Ghayad, H.M. Ahmed, N.M. Badra, H. Rezazadeh, M.A. Hosseinzadeh, W.B. Rabie, New analytical wave structures for generalized B-type Kadomtsev–Petviashvili equation by improved modified extended tanh function method, Physica Scripta, 99(12) (2024) 125224.
  56. Ch. Zhao, M. Ur Rahman, H. Rezazadeh, M.A. Hosseinzadeh, Novel multi breather like, periodic, hybrid periodic and singular periodic waves of the Schrödinger–Hirota equation having the parabolic law nonlinearity, Optical and Quantum Electronics, 56 (2024) 1208.
  57. A. Beltrán, M.A. Hosseinzadeh, S. Hossein-Zadeh, A. Iranmanesh, On the common divisor graph of the product of integer multisets, Bulletin of the Iranian Mathematical Society, 50(3) (2024) 39.
  58. J. Muhammad, U. Younas, H. Rezazadeh, M.A. Hosseinzadeh, S. Salahshour, On the investigation of fractional coupled nonlinear integrable dynamical system: Dynamics of soliton solutions, Modern Physics Letters B, 38(36) (2024) 2450380.
  59. U. Younas, J. Muhammad, H. Rezazadeh, M.A. Hosseinzadeh, S. Salahshour, Propagation of optical solitons to the fractional resonant Davey-Stewartson equations, International Journal of Theoretical Physics, 63(9) (2024) 239.
  60. X. Zhou, K.U. Tariq, H. Rezazadeh, S.M.R. Kazmi, M.A. Hosseinzadeh, Stability and solitonic wave solutions of (2+1)-dimensional chiral nonlinear Schrödinger equation, Optical and Quantum Electronics, 56(7) (2024) 1228.
  61. Z. Pinar Izgi, S. Sahoo, H. Rezazadeh, M.A. Hosseinzadeh, S. Salahshour, Studies on electromagnetic waves for ferromagnetic materials, Optical and Quantum Electronics, 56(6) (2024) 985.
  62. M.A. Hosseinzadeh, Unveiling the interplay between degree-based graph invariants of a graph and its random subgraphs, Acta Applicandae Mathematicae, 193(1) (2024) 12.
  63. Y. Gao, E. Tala-Tebue, D.-T. Alain, M.A. Hosseinzadeh, H. Rezazadeh, S. Salahshour, Utilizing two methods to discover novel travelling wave solutions for the (2+1)-dimensional Chiral nonlinear Schrödinger equation, Optical and Quantum Electronics, 56(7) (2024) 1111.
  64. F. Yasin, M. Arshad, G. Farid, M.A. Hoseinzadeh, H. Rezazadeh, W-shape and abundant of other solitary wave solutions of the positive Gardner Kadomtsov–Petviashivilli dynamical model with applications, Optical and Quantum Electronics, 56(7) (2024) 1214.
  65. M.Z. Baber, H. Rezazadeh, M.S. Iqbal, N. Ahmed, M.W. Yasin, M.A. Hosseinzadeh, Investigation of soliton solutions for the NWHS model with temperature distribution in an infinitely long and thin rod, Modern Physics Letters B, 39(2) (2025) 2450392.
  66. A.H. Ghodrati, M.A. Hosseinzadeh, Lower and upper bounds on graph communicabilities, Information Processing Letters, 187 (2025) 106501.
  67. F. Badshah, K.U. Tariq, H. Rezazadeh, M. Ilyas, M.S. Hashemi, M.A. Hosseinzadeh, On the stability analysis and the solitonic wave structures for the Fordy-Gibbons-Jimbo-Miwa equation, Computational Methods for Differential Equations, 13(3) (2025) 1022-1036.
  68. M. Arshad, F. Yasin, S.F. Aldosary, H. Rezazadeh, M. Farman, M.A. Hosseinzadeh, Rational function solutions of higher-order dispersive cubic-quintic nonlinear Schrödinger dynamical model and its applications in fiber optics, Mathematical Methods in the Applied Sciences, 48(4) (2025) 5300-5314.
  69. H. Tariq, H. Ashraf, M.A. Hosseinzadeh, H. Rezazadeh, S. Biria, Soliton solutions in the nonlinear conformable Wu-Zhang system, Computational Methods for Differential Equations, 14(2) (2026) 929-946.
  70. P.K. Das, T. Aydemir, M.K. Mondal, H. Rezazadeh, M.A. Hosseinzadeh, Adverse impacts of multiplicative noise on the exact solutions of the generalized nonlinear Schrödinger equation derived using two approaches, Engineering Computations, 43(4) (2026) 1496-1536.
  71. J. Muhammad, U. Younas, S.U. Rehman, U. Demirbilek, M.A. Hosseinzadeh, H. Rezazadeh, Diversity of wave structures to the fractional modified Korteweg-de Vries-Kadomtsev-Petviashvili equation, GEM-International Journal on Geomathematics, 17(1) (2026) 16.
  72. S. Nawaz, T. Shahzad, H. Rezazadeh, M.A. Hosseinzadeh, M.O. Ahmed, M.Z. Baber, Impact of noise on the optical soliton solutions for the stochastic cascaded system with Kerr law nonlinearity, Optical and Quantum Electronics, 58(3) (2026) 130.
  73. R. Hussain, A. Ilyas, M.A. Hosseinzadeh, S. Salahshour, New exact solutions of the nonlinear space-time conformable symmetric regularized long wave equation using the extended fan sub-equation method, Revista Mexicana de Física, 72(3) (2026) 30508.
  74. H. Rezazadeh, X. Li, L.I. Zaidan, M.A. Hosseinzadeh, S. Salahshour, Solitary wave solutions to the modified nonlinear fractional Schrödinger’s equation with DPL nonlinearity, Modern Physics Letters A, 41(17) (2026) 2550152.
  75. A. Danladi, A. Tahir, H. Rezazadeh, M.A. Hosseinzadeh, S. Salahshour, Soliton solutions to the 3-dimensional KdV and modified 3-dimensional KdV equations, Revista Mexicana de Física, 72(3) (2026) 30517.
  76. A.H. Hosseinzadeh, M.A. Hosseinzadeh, H. Rezazadeh, J. Sharafi, Sombor index of dendrimers–a chain approach, Nonlinear Engineering, 15(1) (2026) 20250197.
  77. A. Danladi, H. Rezazadeh, I.I. Adamu, M.A. Hosseinzadeh, S. Salahshour, Analytical wave solutions of (n+1)-dimensional generalized KP equation, Computational Methods for Differential Equations, (2026), to appear.


مقالات فارسی:

  1. سمانه حسین‌زاده، علی ایرانمنش، اسما حمزه، محمد علی حسین‌زاده، گراف همسایه مشترک، پژوهش‌های نوین در ریاضی، سال دوم، شماره پنجم، بهار 1395، صفحات 71-80.
  2. رسول حاجی زاده، محمد علی حسین‌زاده، طبقه‌بند مبتنی بر K نزدیکترین همسایه ها با استفاده از جمع وزن دار خطاهای بازسازی، مدل سازی مهندسی، سال بیست و دوم، شماره 76، بهار 1403، صفحات 55-68.
  3. سارا سمایی، علی ایرانمنش، ابوالفضل تهرانیان، محمدعلی حسین زاده، امید ریاضی برخی پایاهای گرافی مبتنی بر درجه رأس برای برخی گراف‌های دوبخشی تصادفی ناهمگن، مدل سازی مهندسی، پذیرفته شده.

Books :

1. "چندجمله ای های اُمگا و سادهانای نانو ساختارها"، دکتر مجتبی قربانی، دکتر علیرضا اشرفی، مریم جلالی، محمد علی حسین زاده، انتشارات دانشگاه شهید رجایی، 1388.
 
2. Series Title: Carbon Materials: Chemistry and Physics,
Vol. 9, Ali Reza Ashrafi and Mircea V. Diudea (Eds)
Book Title: Distance, Symmetry, and Topology in Carbon Nanomaterials,
ISBN: 978-3-319-31582-9
Chapter 16: The Hosoya Index and the Merrifield–Simmons Index of Some Nanostructures,
Authors: A. Hamzeh, A. Iranmanesh, S. Hossein-Zadeh, M.A. Hosseinzadeh
Springer, 2016, pp. 269-280.
  
3. Series Title: Mathematical Chemistry Monographs,
No. 20, I. Gutman, B. Furtula, K. C. Das, E. Milovanovic, I. Milovanovic (Eds.)
Book Title: Bounds in Chemical Graph Theory – Mainstreams,
ISBN: 978-86-6009-044-9
Chapter 12: On Degree–Based Indices of Dendrimers,
Authors: S. Hossein-Zadeh, A. Iranmanesh, M.A. Hosseinzadeh
Univ. Kragujevac, Kragujevac, 2017, pp. 287–299.

Research Projects :

  1. Bounds on graph communicabilities, Amol University of Special Modern Technologies, 2024.
  2. Investigating and solving some differential equations related to practical problems, Amol University of Special Modern Technologies, 2023.
  3. Some bounds for the energy of graphs in terms of minimum and maximum degrees, Amol University of Special Modern Technologies, 2022.
  4. Spectra of strongly Deza graphs, Amol University of Special Modern Technologies, 2021.
  5. Algebraic and combinatorial methods in graph theory, INSF-RFBR, 2017 - 2020.
  6. Communications in graphs and related topics, National Elites Foundation (Post-Doctoral), 2017 - 2018.